Całodobowy serwis opon
Całodobowy serwis opon
27 lutego, 2019
Transport maszyn budowlanych
Transport maszyn budowlanych
25 marca, 2019
Pokaż wszystkie

Wymiana opon na letnie

Wymiana opon na letnie Katowice

Gdy tylko temperatura na zewnątrz wzrasta powyżej zera i stabilizuje się, to dla kierowców znak, że trzeba pomyśleć o wymienia opon samochodowych. Ustawianie się w gigantycznych kolejkach w warsztatach powoli przechodzi do historii, bowiem to wulkanizator przyjeżdża teraz do klienta.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

DRUGI NUMER – NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 570 823 583

Problematyczny dla kierowców bywa często wybór odpowiedniego momentu na wymianę. Ci, którzy pospieszą się z decyzją mogą tego niestety pożałować. Mimo, że w kalendarzu już wiosna, pogoda o tej porze roku lubi zaskakiwać. Kiedy zatem wymienić opony?

Wszystko zależy od warunków atmosferycznych, dlatego trzeba uważnie obserwować aurę. Gdy temperatura przez co najmniej tydzień lub dwa utrzymuje się w nocy w przedziale 4-6 stopni to sygnał, że można wyposażyć samochód już w letnie ogumienie.

1. Sezonowa wymiana opon
2. Wulkanizacja Katowice
3. Magazynowanie opon

Sezonowa wymiana opon

Dlaczego tak ważna jest sezonowa wymiana opon? Ponieważ struktura i budowa opony letniej i zimowej znacznie się od siebie różnią i ma to wpływ m.in. na przyczepność kół czy drogę hamowania pojazdu. Na mokrej i oblodzonej nawierzchni opony letnie zachowują się zupełnie inaczej niż zimowe. To w konsekwencji przekłada się na komfort jazdy i bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dlatego kierowcy nie mogą lekceważyć obowiązku sezonowej wymiany ogumienia samochodu.

Wulkanizacja Katowice

E-laweta to nie tylko specjalistyczne wsparcie w sytuacji, gdy pojazd odmówi dalszej jazdy, ale też profesjonalna wulkanizacja. Nowością jest mobilna wymiana opon. To usługa wprowadzona wyłącznie z myślą o wygodzie klienta. Nie trzeba już ustawiać się w długich kolejkach czy umawiać z odpowiednim wyprzedzeniem do wulkanizatora. Wystarczy telefon, a fachowa pomoc przyjedzie pod wskazany adres i na miejscu wymieni opony. Szybko, sprawnie i w bardzo dobrej cenie. Klient może w ten sposób zaoszczędzić swój cenny czas i pieniądze, dlatego mobilna wulkanizacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Mobilny warsztat z wulkanizacją wyposażony jest we wszystko co niezbędne do wyważania, zdejmowania, zakładania czy klejenia opon. To nowoczesny sprzęt, który pozwala szybko rozpoznać problem i rozwiązać go na miejscu. Co ważne, wulkanizacja z dojazdem do klienta czynna jest całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Można zatem dzwonić o dowolnej porze, a pomoc zjawi się możliwie jak najszybciej. Od tej pory wymiana opon jest jeszcze prostsza i zdecydowanie mniej czasochłonna.

Magazynowanie opon

Po wymianie opon zimowych na letnie trzeba je schować w odpowiednim miejscu. Prawidłowe magazynowanie jest bardzo ważnym elementem, który wpływa na żywotność opon i może przyczynić się do tego, że posłużą one jeszcze przez kilka lat. Dlatego w pierwszej kolejności po zdjęciu opon należy je solidnie oczyścić przy użyciu cieplej wody i szamponu samochodowego, a następnie dobrze osuszyć.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

DRUGI NUMER – NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 570 823 583

Miejsce, w którym składowane będą opony nie może być przypadkowe. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by nie miały one styczności ze smarami, klejami, olejami, benzyną czy środkami chemicznymi, które mogłyby spowodować trwałe uszkodzenia. Opony z felgami mogą być układane jedna na drugą lub wieszane na hakach. Natomiast opony bez felg lepiej stawiać pionowo, co pozwoli uniknąć ewentualnych odkształceń.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl