Run flat – opony w które warto zainwestować?

jazda na rezerwie - pomoc drogowa katowice
Jazda na rezerwie – poznaj konsekwencję jazdy na „oparach”
18 sierpnia, 2017
opony wielosezonowe
Opony zimowe, letnie, czy całoroczne? Wybierz najlepszą opcję
9 września, 2017
Pokaż wszystkie

Run flat – opony w które warto zainwestować?

run flat - warto kupować te opony

Opony run flat to propozycja producentów starających się wyjść naprzeciw zapotrzebowaniom kierowców. Takie rozwiązanie znajdzie swoich zwolenników, ale w gronie użytkowników dróg będą również ci, którzy podejdą tego produktu krytycznie. Jakimi wyznacznikami powinniśmy się kierować przy wyborze opon dla nas i czy warto rozważyć zakup tego typu opon?

1. Opona run flat – czym różni się od zwykłej opony?
2. Wady i zalety opon runflat
3. Czy taka inwestycja się opłaca?

Opona run flat – czym różni się od zwykłej opony?

Opona run flat – nowoczesne rozwiązanie, które ma zapewnić kierowcy wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jazdy oraz uchronić od nieprzewidzianej sytuacji tj. złapania przysłowiowej gumy. Różnica pomiędzy zwykła oponą, a tą typu run flat to użyta technologia. W bocznych ścianach opony typu run flat znajduje się gumowa wkładka, która powoduje, że opona nawet jeżeli zostanie przebita nie straci swoich właściwości jezdnych jeszcze przez około 80 kilometrów – według zaleceń większości producentów. Wulkanizacja z Katowic przedstawia wady i zalety.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL.570 823 583

Wady i zalety opon runflat

Opona run flat, jak każda inna posiada zalety, ale trzeba być również świadomym, że użytkowanie tego typu opon będzie miało swoje wady. W kontekście wad należy bezsprzecznie podkreślić kwestie właściwości jezdnych. Przez to, że opona jest twardsza komfort jazdy będzie mniejszy niż na standardowej oponie.

Dodatkowo spalanie samochodu może być również nieznacznie większe, jako że opony tego typu są o kilkanaście procent cięższe od powszechnie użytkowanych opon. Różnicą są także koszty, nie dość że opona jest odczuwalnie droższa od standardowej, to po jej przebiciu większość producentów zaleca zakup nowej, zamiast naprawy tej przebitej.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL.570 823 583

Jeśli chodzi z kolei o zalety, to bez wątpienia będzie to komfort psychiczny jaki zapewniają nam run flaty. Zdecydowanie przyjemniej podróżuje się z myślą, że nawet jak przydarzy nam się nieprzewidziana okoliczność w najmniej oczekiwanym momencie, np. w lesie lub w nocy, to nie odczujemy tego w żaden sposób. I nie będzie potrzebna pomoc drogowa.

Złapanie gumy w takich okolicznościach może być niezwykle stresujące, ale i niebezpieczne. Mając run flaty wyjdziemy z tej opresji bez konieczności przeżywania tej sytuacji na własnej skórze. Bez wątpienia plusem będzie również fakt, że oszczędzimy miejsce w bagażniku. Nie będzie nam bowiem potrzebne koło zapasowe czy zestaw naprawczy, które zajmują dosyć dużą przestrzeń.

Czy taka inwestycja się opłaca?

Opona run flat jest inwestycją w nasze poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny. Czy warto wydać na nią więcej pieniędzy? Trzeba przekalkulować co jest dla nas cenniejsze – pieniądze czy wartość dodana w postaci luzu psychicznego. Dlatego też na to pytanie każdy kierowca powinien odpowiedzieć sobie sam znając wady i zalety takiego rozwiązania.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl