Transport maszyn budowlanych
Transport maszyn budowlanych
25 marca, 2019
wulkanizacja z dojazdem
Wulkanizacja z dojazdem
25 kwietnia, 2019
Pokaż wszystkie

Pomoc drogowa holowanie cennik

Pomoc drogowa holowanie cennik

Niesforne auto potrafi popsuć wiele planów podróży. Czasem samochód daje wcześniej sygnały, że coś jest nie tak i warto odwiedzić mechanika. Równie często pojazd niespodziewanie w czasie jazdy odmawia posłuszeństwa. Jednym z najczęstszych powodów przerwanej podróży jest pęknięta opona. Wystarczy, że koło przejedzie po uszkodzonej drodze lub po zalegających na trasie odłamkach szkła czy żelaza, by trwale uszkodzić oponę, a tym samym unieruchomić samochód. Wówczas niezbędna jest szybka i profesjonalna pomoc.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Wielu kierowców w obawie przed wysokimi stawkami za lawetę decyduje się na przetransportowanie auta we własnym zakresie np. za pomocą linki holowniczej. Tu niezbędny jest drugi pojazd, który przeciągnie niesprawne auto. Taką pomocą zazwyczaj służą znajomi czy rodzina.

Przy każdej tego typu operacji na drodze, bez względu czy jest to mało uczęszczana, lokalna szosa, czy trasa szybkiego ruchu w dużym mieście, najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa. W grę wchodzi nie tylko zdrowie i życie nas samych, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Holowanie auta powinno odbywać się z zachowaniem odpowiednich procedur tak, by nie narazić nikogo na niebezpieczeństwo.

1. Koszt holowania za 1 km
2. Holowanie laweta cena za km
3. Cennik za holowanie lawetą

Koszt holowania za 1 km

Pomocą na drodze służą profesjonalne firmy takie jak e-laweta, która działa na terenie Śląska i Zagłębia dysponując specjalistycznym sprzętem do przewożenia uszkodzonych samochodów różnych gabarytów. Wystarczy zadzwonić po pomoc drogowa Sosnowiec i podać swoje położenie.

Fachowcy dość szybko zjawiają się na miejscu i przy użyciu odpowiednich sprzętów ładują niesprawne auto na lawetę, a następnie przewożą go tam gdzie zażyczył sobie klient. Pracownicy e-lawety wiedzą jak zrobić to szybko, sprawnie i co ważne z zachowaniem ostrożności na drodze. Dlatego zawsze oznaczają miejsce swojej pracy tak, by było ono widoczne dla innych kierowców.

Holowanie laweta cena za km

Nie ma jednej obowiązującej stawki za usługę holowania. Każdy przypadek na drodze jest inny dlatego też ceny różnią się od siebie. Na koszt wpływa m.in. wielkość samochodu. Za holowanie auta osobowego zapłacimy mniej niż za transport samochodu dostawczego czy maszyny budowlanej. Im większe gabaryty tym potrzeba więcej czasu za ulokowanie sprzętu na lawecie i jego odpowiednie zabezpieczenie.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Kolejnym czynnikiem kształtującym ceny jest odległość, jaką do pokonania ma laweta. Czasem pomoc drogowa ma do przejechania tylko kilka czy kilkanaście km, a czasem nawet kilkaset. Odległość wpływa na czas pracy i ilość zużytej przez lawetę benzyny.

Firmy takie jak e-laweta oferują dużo szerszy zakres usług niż tylko holowanie popsutego sprzętu. Fachowcy wykonują też drobne naprawy pojazdu na miejscu, dowożą paliwo, czy wymieniają opony z dojazdem do klienta. Każda dodatkowa usługa to automatycznie kolejny koszt, z którym kierowca musi się liczyć. By nie być zaskoczonym ceną wystarczy już na etapie telefonowania o pomoc drogową zapytać o dokładną cenę zamawianych usług. Na podstawie krótkiej rozmowy i kilku pytań pracownicy firmy wyliczą całkowite koszty, dzięki czemu będziesz mógł przygotować swoją kieszeń na wydatek.

Cennik za holowanie lawetą

Dlaczego warto zaufać profesjonalistom i nie ryzykować holowaniem auta na własną rękę? Ponieważ pomoc drogowa Katowice dysponuje odpowiednim do tego sprzętem by bez dodatkowych uszczerbków przetransportować pojazd do naprawy. Auto na lawecie jest stosownie zabezpieczone przez odpowiednie mechanizmy. Holując samochód przy użyciu np. linki trzeba liczyć się z tym, że ta może w każdej chwili pęknąć lub w czasie holowania popsuje się kolejna rzecz jak np. hamulec. A to powoduje zagrożenie na drodze.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Nie warto więc ryzykować własnym zdrowiem czy nawet życiem szczególnie, gdy holujemy auto w dużym zatłoczonym mieście. Warto mieć na uwadze też korki, które są nieodłącznym elementem aglomeracji miejskich. A to generuje u kierowcy niepotrzebnie dodatkowy stres. Korzystając z odpowiedniego wsparcia, przy niewielkim nakładzie finansowym oszczędzasz czas i nerwy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl