Dlaczego prawidłowe ciśnienie w oponach jest ważne
Dlaczego prawidłowe ciśnienie w oponach jest ważne?
8 stycznia, 2020
Jak prawidłowo dobierać opony wulkanizator podpowiada
Jak prawidłowo dobierać opony?
12 marca, 2020
Pokaż wszystkie

Opony symetryczne – kilka ciekawostek

Opony symetryczne – kilka ciekawostek laweta

Opony symetryczne – kilka ciekawostek laweta

Jesteś właścicielem pojazdu klasy ekonomicznej? Najczęściej poruszasz się po miejskich ulicach? Jeśli poszukujesz nowych opon do swojego samochodu, rozważ zakup opon symetrycznych – najbardziej uniwersalnego ogumienia, na które stawia większość kierowców.

1. Czym są opony symetryczne
2. Bieżnik symetryczny – czyli jaki
3. Kiedy sprawdzą się opony symetryczne

 Czym są opony symetryczne

Czym są opony symetryczne? Opony symetryczne można określić jako najbardziej uniwersalny i popularny wśród kierowców rodzaj ogumienia. Chociaż są one dostępne w branży motoryzacyjnej od wielu lat, nie ustępują w zakresie funkcjonalności znacznie nowszym rozwiązaniom. Czym są zatem opony symetryczne?

Jak sama nazwa wskazuje, opony symetryczne to ogumienie z jednakową, regularną rzeźbą bieżnika. Charakterystyczna rzeźba opon symetrycznych sprawia, że ogumienie tego rodzaju cechuje się sporym zakresem stosowalności w kwestii modelu pojazdu oraz montażu. Nie ma znaczenia, w jakiej pozycji zostaną zamontowane w samochodzie – bez względu na umiejscowienie, każdorazowo zapewniają jednakowe osiągi.

Jakich korzyści możemy się spodziewać w wyniku eksploatacji opon symetrycznych? Ogumienie z symetrycznym wzorem bieżnika to przede wszystkim gwarancja płynnej i cichej jazdy oraz niskich oporów toczenia, a co za tym idzie – stosunkowo małe zużycie paliwa.

Bieżnik symetryczny – czyli jaki?

Bieżnik symetryczny – czyli jaki? W przeciwieństwie do opon asymetrycznych lub kierunkowych, ogumienie z symetrycznym bieżnikiem jest identyczne na obydwóch częściach opony. Cała powierzchnia bieżnika (zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna połowa) pokryta jest jednakowym, symetrycznym wzorem. Jak mówi jeden z fachowców z serwisu wulkanizacja Czeladź, regularna rzeźba nie oznacza jednak, że konstrukcja bieżnika jest prosta i nieskomplikowana. Producenci dzisiejszych opon symetrycznych niejednokrotnie zaskakują swoją pomysłowością, jeśli chodzi o kształt bieżnika, liczbę nacięć, układ rowków i bloczków. Celem tego typu zabiegów jest oczywiście poprawienie osiągów i ogólnych warunków jezdnych.

Bieżnik symetryczny zapewnia właścicielowi pojazdu jazdę cichą i paliwooszczędną. Niska cena oraz łatwy montaż sprawiają, że ogumienie z bieżnikiem symetrycznym to jedno z częściej wybieranych rodzajów przez kierowców.

Nie jesteś pewien, jakie opony są zamontowane w Twoim samochodzie? Rodzaj bieżnika możesz od ręki zweryfikować u wulkanizatora – na przykład w warsztacie wulkanizacja Dąbrowa Górnicza. Jesteś ze stolicy Górnego Śląska i szukasz sprawdzonego zakładu w centrum miasta? Umów się zatem na wizytę w cieszącym się dużą popularnością serwisie wulkanizacja Katowice.

Kiedy sprawdzą się opony symetryczne

Kiedy sprawdzą się opony symetryczne? Jak przypominają eksperci z serwisu wulkanizacja Gliwice, rodzaj ogumienia należy zawsze dobierać do swoich potrzeb i oczekiwań. Kluczowym wyznacznikiem w kwestii doboru opon staje się styl jazdy, rodzaj pojazdu oraz funkcje, jakich oczekujemy od ogumienia samochodowego. Kiedy jednak sprawdzą się opony symetryczne?

Opony symetryczne pasują do wszystkich samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych, które nie rozwijają zawrotnej prędkości na drodze. Są idealne do jazdy miejskiej, podczas której zapewniają wystarczający poziom bezpieczeństwa i komfortu. Opony o symetrycznej konstrukcji bieżnika sprawdzą się doskonale w przypadku wszystkich samochodów klasy ekonomicznej, niewielkich sedanów oraz cieszących się dużą popularnością kompaktów.

Opony symetryczne nie są zalecane do jazdy na długich dystansach. Z opon symetrycznych nie będą również zadowoleni kierowcy, lubiący szybką, dynamiczną jazdę. „Niedostatki opon symetrycznych odczujemy zwłaszcza podczas poruszania się po mokrej nawierzchni oraz w trakcie pokonywania zakrętów z dużą prędkością. Ślizganie się pojazdu, słaba przyczepność do jezdni to spore minusy, które wykluczają stosowanie opon symetrycznych przez kierowców preferujących szybką jazdę oraz udających się w długie trasy” – mówią zgodnie fachowcy z warsztatu wulkanizacja Tarnowskie Góry.

Czujesz, że opony symetryczne mogą być idealnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie? Swoje stare opony możesz bez najmniejszego problemu zmienić u wulkanizatora. Serwisy takie jak wulkanizacja Będzin to gwarancja profesjonalnego montażu, dzięki któremu nowe ogumienie zostanie zamontowane w sposób solidny, fachowy i bezpieczny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl