Opony symetryczne – kilka ciekawostek laweta
Opony symetryczne – kilka ciekawostek
29 stycznia, 2020
Opony bezdętkowe – kilka ciekawostek
Opony bezdętkowe – kilka ciekawostek
17 kwietnia, 2020
Pokaż wszystkie

Jak prawidłowo dobierać opony?

Jak prawidłowo dobierać opony wulkanizator podpowiada

Jak prawidłowo dobierać opony wulkanizator podpowiada

Odpowiednio dopasowane opony to podstawa bezpiecznej jazdy i niezbędny warunek najwyższych osiągów Twojego samochodu. Rynek oferuje jednak tak sporo możliwości w tym zakresie, że wybór właściwego rozwiązania może być nieco problematyczny.

Jak prawidłowo dobierać opony? Czym kierować się przy wyborze? Zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym rozwiejemy Twoje wątpliwości!

1. Jak prawidłowo dobierać opony?
2. Czym kierować się przy dobieraniu opon?
3. Dlaczego warto stawiać na sprawdzone marki?

Jak prawidłowo dobierać opony?

Jak prawidłowo dobierać opony? Zakup ogumienia właściwie dobranego do posiadanego samochodu to kwestia spędzająca sen z powiek niejednemu kierowcy. Nic dziwnego – w obliczu tak wielu rynkowych propozycji sprawa prostą nie jest. Czasy, kiedy rodzajów opon było tak niewiele, że można je było policzyć na palcach jednej ręki, są już dawno za nami. Obecnie producenci prześcigają się wręcz w kolejnych modelach – jeszcze bardziej udoskonalonych i innowacyjnych.

Jak prawidłowo dobierać opony? O istocie właściwego doboru ogumienia świadczy fakt, że to właśnie opony są elementem bezpośrednio stykającym się z nawierzchnią. Ich specyfika i dopasowanie do pojazdu maja istotne przełożenie na zachowanie oraz możliwości samochodu na drodze. To z kolei nie pozostaje bez znaczenia dla bezpieczeństwa – Twojego, jak również innych uczestników ruchu drogowego. Co więcej, prawidłowy dobór opon to nie tylko bezpieczeństwo jazdy i najwyższe osiągi pojazdu, ale znacznie lepsza efektywność paliwowa – za co z pewnością podziękuje Ci Twój portfel.

 Czym kierować się przy dobieraniu opon?

Czym kierować się przy dobieraniu opon? Kwestii, które należy uwzględnić przy wyborze ogumienia jest kilka. Przede wszystkim pamiętaj o tym, by opony były dopasowane do rozmiaru średnicy felgi i jej szerokości. Kolejnym ważnym aspektem jest wysokość opony. W tym przypadku kieruj się zaleceniami producenta Twojego samochodu lub ogumienia. Wybór opon nie może również pominąć rodzaju ich struktury.

Pamiętaj, by opony na jednej osi odznaczały się identyczną rzeźbą bieżnika. Jest to wymóg warunkowany nie tylko bezpieczeństwem i komfortem jazdy, ale również polskim prawem. Jak podkreślają specjaliści z serwisu wulkanizacja Katowice, struktura ogumienia przekłada się wprost na zachowanie pojazdu i jakość jazdy – dobrą sterowność, przyczepność, długość hamowania czy opór toczenia.

Zwróć zatem uwagę na wzór bieżnika oraz jego stan zużycia, który w ogumieniu na jednej osi powinien być do siebie zbliżony. Istotne znaczenie ma również ciśnienie opon, które możesz sprawdzić na własną rękę lub u fachowców – np. zakładzie wulkanizacja Tarnowskie Góry. Czym jeszcze kierować się przy dobieraniu opon? Istotną kwestią jest dopasowanie ogumienia do najczęściej pokonywanych tras. To pozwoli na wydłużenie ich żywotności oraz zmniejszenie zużycia paliwa.

 Dlaczego warto stawiać na sprawdzone marki?

Dlaczego warto stawiać na sprawdzone marki? Jak już wspomnieliśmy, właściwie dobrane opony znajdują swoje przełożenie w wielu kwestiach. Nie bez znaczenia jest także ich dobrze przeprowadzony montaż, który na śląsku możesz na przykład wykonać w takich serwisach, jak wulkanizacja Chorzów czy wulkanizacja Będzin.
Warto jednak mieć na uwadze, że ogumienie ogumieniu nierówne i nawet pozornie odpowiednio dobrany jego rodzaj może nie zdać egzaminu. Wynika to z faktu zróżnicowanej jakości produktów, jakie są dostępne na rynku. Niestety, spora część opon nie zapewnia takich właściwości, jakich byśmy sobie życzyli.

Właśnie dlatego warto stawiać na sprawdzone marki, które dokładają wszelkich sił, by oferowane przez nie ogumienie, było jak najlepsze. Odpowiednio dobrana mieszanka gumowa, wsparcie zaawansowanych technologii, starannie zaprojektowana struktura bieżnika czy mnogość testów – to tylko niektóre czynniki przekładające się na wyższą cenę, ale jednocześnie także i gwarancję świetnej jakości zapewniającej bezpieczeństwo na drodze. A to jest bezcenne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl