Jak przewozić auto na lawecie
Jak przewozić samochód na lawecie. Wskazówki i porady
17 czerwca, 2018
Wymiana opon z dojazdem do Klienta
Wymiana opon z dojazdem do klienta
19 lipca, 2018
Pokaż wszystkie

Kiedy warto odwiedzić wulkanizatora?

Kiedy odwiedzić wulkanizatora

Mając w posiadaniu samochód z pewnością doskonale o tym wiesz, że przed i po zimie należy zmieniać opony. Oczywiście można zdecydować się na zakup opon całorocznych ale szczerze odradzamy takie rozwiązanie. Opony całoroczne stanowią kompromis pomiędzy oponami letnimi, a zimowymi.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

W rzeczywistości jednak sprawia to, że nie sprawdzają się one ani na rozgrzanym, suchym asfalcie, ani na błocie i śniegu.O odpowiednim momencie na wymianę opon u wulkanizatora możemy przeczytać w internecie.

1. Samochód jedzie krzywo? Udaj się do wulkanizatora
2. Dziura w oponie to nie koniec świata
3. Kiedy wymienić opony przed i po zimie?

Samochód jedzie krzywo? Udaj się do wulkanizatora

Może zdarzyć się tak, że nasz samochód będzie miał problemy z utrzymaniem się na drodze. Po puszczeniu kierownicy zacznie go ściągać na bok. Pierwszym skojarzeniem może być uszkodzenie układu kierowniczego. Naprawa takiego układu może kosztować sporo, co w przypadku starszych samochodów może być zwyczajnie nieopłacalne. Nie ma jednak co się martwić na zapas, ponieważ może okazać się, że problem tkwi w źle wyważonych kołach, krzywej feldze lub felernej oponie. Wulkanizacja Katowice posiada specjalną maszynę do wyważania kół, dzięki której bez problemu zdiagnozuje przyczynę.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Dziura w oponie to nie koniec świata

Jeżeli w czasie podróży samochodem złapiemy przysłowiowego kapcia, również nie ma co się zbytnio zamartwiać. W większości przypadków przebity zostaje bieżnik opony. Każdy wulkanizator jest w stanie naprawić taką szkodę za pomocą specjalnej łatki. W pierwszej kolejności opona trafia do kąpieli. Będąc pod wodą, miejsce, w którym opona została przebita, emitować będzie bąbelki. W ten sposób łatwo można oznaczyć miejsce, w którym należy dokonać napraw. W przypadku uszkodzenia rantu opony, wulkanizator może podjąć decyzję o tym, że nasze koło niestety nie nadaje się do naprawy. Dobre warsztaty oponiarskie posiadają szybki dostęp do hurtowni opon, dzięki czemu są w stanie zapewnić zamiennik „na poczekaniu”. Jeżeli zaś opona nadaje się do naprawy, używa się specjalnej łaty.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Po założeniu łaty opona znowu nadaje się w pełni do użytku i nie traci swoich właściwości. Pamiętajmy również by poprosić wulkanizatora o ponowne wyważenie koła ponieważ po zdjęciu opony z felgi i ponownym jej założeniu, zmienił się środek ciężkości koła. Po wyważeniu koła można je bezpiecznie założyć na piastę. Upewnijmy się, że koło zostało poprawnie dokręcone i ruszajmy w drogę. Pamiętaj, że w naszej ofercie występuje mobilny serwis opon z Katowic.

Kiedy wymienić opony przed i po zimie?

W momencie gdy średnia temperatura powietrza rano spada poniżej 5 stopni Celsiusza należy wymienić opony letnie na zimowe. Poniżej tej temperatury opony letnie tracą swoje właściwości jezdne. Opony zimowe z racji tego, że są znacznie bardziej miękkie lepiej radzą sobie w niskich temperaturach. Dodatkowo specjalna budowa bieżnika ułatwia wyrzucanie spod koła śniegu, błota pośniegowego i piachu. Wpływa to pozytywnie na przyczepność w niesprzyjających warunkach. Koniecznie więc zmieniajmy opony na zimowe.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z wulkanizatorem odnośnie terminu wymiany, oraz uzyskanie podpowiedzi jaki model i marka opon najlepiej sprawdzi się w naszym samochodzie i przy naszym budżecie. Identycznie zachowajmy się wiosną. Opony zimowe z racji miękkiej mieszanki gumy, tracą swoje właściwości wraz ze wzrostem temperatury. Przekłada się to na zmniejszenie przyczepności na ciepłym asfalcie i może doprowadzić do wpadnięcia w poślizg nawet przy niewielkiej prędkości, na przykład na rondzie. Jeśli pojawi się taka potrzeba jesteśmy w stanie zagwarantować pomoc drogową Katowice, dostępną 24 godziny na dobę.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl