Jak przechowywać opony? Poznaj sprawdzone sposoby specjalistów

Wymiana opon z dojazdem do Klienta
Wymiana opon z dojazdem do klienta
19 lipca, 2018
pomoc drogowa z katowic
Jak wybrać pomoc drogową?
23 sierpnia, 2018
Pokaż wszystkie

Jak przechowywać opony? Poznaj sprawdzone sposoby specjalistów

Jak przechowywać opony - wulkanizacja 24h

Żywotność naszych opon zależy w głównej mierze od sposobu ich eksploatowania. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, na ich trwałość i bezpieczeństwo ma również wpływ to jak je przechowujemy. W trosce o to by sprawne opony służyły nam jak najdłużej warto zwrócić uwagę na kilka elementów przy ich magazynowaniu.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

DRUGI NUMER – NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 570 823 583

Gdy przychodzi czas zmiany ogumienia np. z zimowego na letnie, trzeba też pomyśleć o odpowiednim miejscu dla tych opon, które przez najbliższych kilka miesięcy będą miały przerwę w eksploatowaniu. Zazwyczaj trafiają do garażu czy innego pomieszczenia gospodarczego i chowane są tak by zajmowały jak najmniej powierzchni.

1. Przechowywanie opon – o czym pamiętać?
2. Jak przygotować opony do przechowywania?
3. Przechowywanie opon bez felg
4. Przechowywanie opon z felgami

Przechowywanie opon – o czym pamiętać?

Odpowiednie przygotowanie opon do przechowania jest tak samo ważne jak przygotowanie do korzystania z nich przez kolejny sezon. Na opony, które przez dłuższy czas nieużywane zalegają w danym miejscu wpływa szereg czynników, na które warto zwrócić uwagę zapewniając im bezpieczeństwo.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

DRUGI NUMER – NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 570 823 583

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by miejsce, w którym chcemy przechować opony, nie znajdowało się w pobliżu źródeł ciepła czy urządzeń elektrycznych, co znacząco może wpłynąć na strukturę ogumienia. Składowane opony nie powinny również znajdować się w bliskim sąsiedztwie urządzeń generujących iskrzenie czy wyładowania elektryczne. Wydobywający się wówczas ozon przyspiesza starzenie się opon.

Kolejnym istotnym aspektem jest by opony umieszczone były w suchym, wentylowanym miejscu z temperaturą między -5, a 30 stopni. Najważniejsze by nie były one magazynowane na zewnątrz, gdzie są narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych jak deszcz, śnieg czy ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury. Nie mniej istotna jest czystość miejsca składowania. Dlatego warto sprawdzić wcześniej czy na podłożu nie ma śladów po smarach, olejach, benzynie, ropie czy innych substancjach chemicznych. W razie pytań nasi specjaliści, dla których wulkanizacja nie ma tajemnic, są do dyspozycji.

Jak przygotować opony do przechowywania?

O czym bezwzględnie trzeba pamiętać przygotowując opony do przechowania? Opony przede wszystkim trzeba solidnie wyczyścić używając do tego ciepłej wody, szczotki i najlepiej szamponu samochodowego. Po dokładnym umyciu opony trzeba osuszyć, by nie darła się w ten sposób korozja. Nie można zapomnieć o przejrzeniu bieżnika i usunięciu z niego ewentualnych zanieczyszczeń.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

DRUGI NUMER – NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 570 823 583

Przechowywanie opon bez felg

Jest różnica pomiędzy składowaniem opon z felgami i bez. Opony bez felg przechowujemy w pozycji pionowej na bieżniku i średnio co 4 tygodnie powinny być one obracane o 90 stopni. Co ważne nie układamy ich jedna na drugą, jak również nie zawieszamy opon na hakach, ponieważ może dojść do ich deformacji.

Przechowywanie opon z felgami

Prawidłowe przechowywanie opon z felgami wygląda zupełnie odwrotnie jak tych bez felg. Powinny być one ułożone jedna na drugą, lub też mogą być wieszane na hakach. Nie można jednak układać ich pionowo, gdyż mogą pojawić się odkształcenia. Przy ułożeniu opon w sztos warto pamiętać by przynajmniej raz na miesiąc zmienić kolejność ich ułożenia.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

DRUGI NUMER – NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 570 823 583

Warto pamiętać, że ulokowanie opon w dowolnie wybranym przez nas miejscu może przyczynić się do ich szybszego zniszczenia. Wpływają na to czynniki pogodowe jak temperatura powietrza, wilgotność czy obecność innych substancji, z których oddziaływania nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Dlatego też sposób magazynowania opon jest równie istotny jak używania.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl