Jak przygotować samochód na upalne dni?
Jak przygotować samochód na upalne dni?
12 czerwca, 2019
Klimatyzacja w samochodzie - jak używać
Klimatyzacja w samochodzie – jak używać?
8 lipca, 2019
Pokaż wszystkie

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie opon?

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie opon

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie opon

Wykupując polisy, mało który z kierowców pomyśli o oponach. Jest to jednak wyjątkowo nierozsądne – uszkodzenie czy nieprawidłowość mogą spowodować wypadek. Tym bardziej, że według statystyk takie kłopoty często się przytargają – guma jest wrażliwa na wiele szkodliwych czynników. Dowiedz się, dlaczego warto posiadać ubezpieczenie opon!

Spośród wszystkich zarejestrowanych wypadków spowodowanych niesprawnością techniczną samochodu, w zeszłym roku, ok 25% było spowodowane złym stanem ogumienia. Chociaż ewidentnie jest to jeden z najczęstszych problemów, kierowcy nadal wyjadają się go bagatelizować. Wyjaśniamy więc, dlaczego warto posiadać ubezpieczenie opon!

1. Ubezpieczenie opon – warto?
2. Zalety ubezpieczenia opon
3. Po co ubezpieczać opony?

Ubezpieczenie opon – warto?

Do uszkodzenia opony może dojść podczas każdej jazdy autem. Niezwykle ważne jest więc regularne kontrolowanie ich stanu oraz zainteresowanie się ubezpieczeniem opon. Często nie jest się świadomym, że coś jest nie w porządku. Wcale nie trzeba najechać na ostry przedmiot. Czasem wystarczy uderzyć w krawężnik, zahaczyć o dziurę w jezdni itp.

Nawet niewielki ubytek czy obtarcie w oponie może mieć w przyszłości tragiczne skutki. Gdy tylko zauważysz jakąś nieprawidłowość, z pomocą przybędzie np. wulkanizacja Będzin. Wybuch opony przy dużej prędkości może spowodować groźny wypadek. Nie ma sensu więc ryzykować – wymiana opon Bytom oraz inne nasze oddziały czekają na Twój telefon! Ubezpieczenie opon pozwoli uniknąć Ci nieprzewidzianych wydatków związanych z wymianą, a nasze usługi – stresu z szukaniem sprawdzonego wulkanizatora!

Zalety ubezpieczenia opon

Największymi zaletami ubezpieczenia opon jest to, że chronią przed nieoczekiwanymi wydatkami, a także pomagają w szybkim uporaniu się ze skutkami uszkodzonego ogumienia. Co więcej, jeśli je wykupisz, nie musisz obawiać się, że w razie czego stracisz zniżki z polisy AC!
Opony mogą zostać naruszone w najróżniejszy sposób.

Usterki wcale nie muszą powstać w wyniku jazdy samochodem! Akty wandalizmu, zbyt długa ekspozycja na słońce w okresie upałów, kontakt ze żrącymi substancjami itp. mogą sprawić, że opony będą wymagać naprawy. Wtedy najlepsze rozwiązanie zaproponuje wulkanizacja Chorzów lub inny z naszych oddziałów. Jeśli jednak okażą się nieodpowiednie do dalszego użytkowania, m.in. wymiana opon Czeladź służy pomocą!

Wszystkie te zalety ubezpieczenia opon mówią same za siebie! Nie ma sensu więc zakładać, że nic im nie grozi. Wykup polisę zawczasu!

Po co ubezpieczać opony?

Wiele osób mimo przekonywania nadal może nie rozumieć, po co ubezpiecza się opony. Nikt jednak nie lubi ich wymieniać, szczególnie gdy jest w trasie i pośpiechu. Co więcej, nie każdy po prostu potrafi to zrobić. Taka sytuacja może być bardzo stresująca. Nie ma co narażać się na nerwy, opóźnienia i duże wydatki. Nie czekaj dłużej i zainwestuj w swoje bezpieczeństwo oraz komfort!

Jeśli jednak niestety nie wiedziałeś wcześniej po co ubezpieczać opony i potrzebna Ci pomoc przy ich naprawie, wulkanizacja Dąbrowa Górnicza lub inny nasz oddział najbliższy Twojemu położeniu sprawnie i niedrogo Ci pomoże! Swoich najlepszych specjalistów w razie potrzeby przyśle do Ciebie także wymiana opon Gliwice lub inna wybrana placówka. Wystarczy jeden telefon!

Ubezpieczenie opon jest niezwykle korzystne i ważne, dlatego koniecznie powinieneś zdecydować się na jego wykupienie. Wtedy nie musisz obawiać się żadnych nieprzyjemnych sytuacji czy nieprzewidzianych wydatków. Opony są niezwykle ważnym elementem auta – warto je więc ubezpieczyć!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl