Wulkanizacja na Śląsku – zaufaj profesjonalistom!
28 maja, 2019
Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie opon
Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie opon?
27 czerwca, 2019
Pokaż wszystkie

Jak przygotować samochód na upalne dni?

Jak przygotować samochód na upalne dni?

Jak przygotować samochód na upalne dni?

Wiele osób myśli, że klimatyzacja to jedyne, o co trzeba zadbać w samochodzie przy wysokich temperaturach. W różnych sytuacjach może się jednak okazać, że absolutnie nie jest to wystarczające zabezpieczenie. Podpowiadamy jak przygotować samochód na upalne dni!

Gorące lato nie sprzyja jeździe samochodem. Nawiew oraz klimatyzacja uprzyjemniają podróż kierowcy z pasażerami, ale sam pojazd też jest wystawiony na próbę przy dużych temperaturach i nasłonecznieniu. Nieodpowiednie zachowania lub brak przygotowania samochodu na upalne dni mogą skończyć się awarią, a nawet wypadkiem! Dowiedz się, jak do tego nie dopuścić oraz co robić w razie kłopotów!

1. Przygotowanie auta do jazdy w upał
2. O czym pamiętać przed podróżą w upał?
3. To warto mieć w samochodzie w upał

Przygotowanie auta do jazdy w upał

Przygotowaniem auta do jazdy w upał powinno zająć się wcześniej, niż tuż przed wyjazdem. Bardzo ważne jest, by sprawdzić poziom płynu w chłodnicy. Jeśli będzie zbyt niski, silnik może się zagrzać, a to doprowadzi do jego uszkodzenia. W trakcie jazdy musisz zwracać uwagę na wskaźnik temperatury. Kiedy niebezpiecznie zbliży się do granicy, zjedź na pobocze.

Zrób tak natychmiast, gdy spod maski zacznie wydobywać się para wodna. Jeśli wyłączenie silnika i odczekanie nie przyniesie poprawy, z odsieczą przybędzie np. pomoc drogowa Bytom. By później nie musiała zabierać Cię np. laweta Chorzów, zawczasu sprawdź poziom płynu chłodniczego oraz oleju silnikowego, a także zabierz ich zapas ze sobą. Przygotowanie auta do jazdy w upał to podstawa!

O czym pamiętać przed podróżą w upał?

Kontrola stanu auta to jednak nie wszystko, o czym pamiętać przed podróżą w upał. Niezwykle ważne jest także wcześniejsze rozsądne zaplanowanie trasy. W miarę możliwości wyrusz w nocy. Rób częste postoje, unikaj też zatłoczonych miejsc, gdzie na długo utkniesz w korku. Podczas wolnej jazdy na niskich obrotach, silnik łatwo może ulec przegrzaniu. To, o czym pamiętałeś przed podróżą w upał może nie zawsze wystarczyć. W razie awarii, na Twój telefon czeka m.in. pomoc drogowa Częstochowa. W krytycznych sytuacjach odebraniem pojazdu zajmie się np. laweta Jaworzno. Znajdź najbliższy oddział i zadzwoń!

To warto mieć w samochodzie w upał

Butelka wody, okulary i osłona przeciwsłoneczna na szyby – to warto mieć w samochodzie w upał! Musisz pamiętać o tym, by zadbać o siebie, Twoich pasażerów, a także o pojazd. Nawet podczas parkowania nie można dopuścić się do przegrzania auta. By temu zapobiec, rozłóż za przednią szybą refleksyjny materiał. W miarę możliwości postaraj się także zatrzymać je w cieniu.

Zamknięty pojazd może osiągnąć wewnątrz temperaturę aż do 60 stopni Celsjusza! Wejście do środka może skończyć się zasłabnięciem, np. w kilka minut po ruszeniu. Włączenie ostrej klimatyzacji nic nie pomoże – wywoła szok termiczny! Najrozsądniej jest po prostu je przewietrzyć.

Jeśli poczujesz się słabo, koniecznym wsparciem może okazać się np. pomoc drogowa Katowice.W sytuacji, w której nie będziesz w stanie dalej powadzić, na miejsce przyjedzie np. laweta Kraków. Zadzwoń do najbliższego oddziału, a już w kilkanaście minut uzyskasz pomoc! Naładowany telefon komórkowy – także to warto mieć w samochodzie w upale!

Upały są potencjalnym zagrożeniem dla każdego. Jako kierowca powinieneś mieć to szczególnie na względzie. Przegrzanie silnika lub zasłabnięcie mogą być przyczynami awarii lub wypadków. W razie jakichkolwiek problemów na drodze zadzwoń do naszego najbliższego oddziału, by szybko otrzymać pomoc!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl