Opony bezdętkowe – kilka ciekawostek
Opony bezdętkowe – kilka ciekawostek
17 kwietnia, 2020
Wymiana opon na Śląsku
Wymiana opon na Śląsku
7 maja, 2020
Pokaż wszystkie

Wymiana opon w czasie pandemii

Wymiana opon w czasie pandemii

Wymiana opon w czasie pandemii

Ograniczenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa pokrzyżowały wiele planów. Nie zdążyłeś zmienić ogumienia z zimowego na letnie? Wyjaśniamy, czy wymiana opon w czasie pandemii jest możliwa!

1. Wymiana opon w czasie pandemii
2. Pandemia koronawirusa a wymiana opon
3. Wymiana opon podczas koronawirusa

Wymiana opon w czasie pandemii

W związku z zamknięciem większości sklepów i punktów usługowych oraz zaleceniami ograniczenia wychodzenia z domu, wielu kierowców zastanawia się, czy wymiana opon w czasie pandemii jest możliwa. Po Sieci krążą historie osób, które za wizytę w warsztacie dostały upomnienie czy nawet mandat! Ministerstwo Zdrowia oficjalnie orzekło jednak, że zmiana ogumienia jest dopuszczalna. W końcu od niego zależy bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów oraz innych uczestników ruchu.

Wiele osób nie może normalnie funkcjonować bez pojazdu – dojeżdża nim do pracy, na zakupy czy po lekarstwa. Z tego względu wymianę opon w czasie pandemii można uznać za „niezbędną potrzebę związaną z bieżącymi sprawami życia codziennego”. Oczywiście wyjątkiem są sytuacje, w których właściciel auta przebywa jest objęty kwarantanną.

Na Śląsku usługę wymiany ogumienia oferuje np. wulkanizacja Katowice. Firma nadal działa, a w dodatku dojeżdża do klienta! W ten sposób maksymalnie zmniejszamy ryzyko zarażenia. Nie trzeba stać w kolejce do wulkanizacji czy bezpośrednio spotykać się z osobami, które mają dziennie kontakt z dziesiątkami klientów. Wymiana opon Czeladź oraz inne oddziały czekają na telefon!

Pandemia koronawirusa a wymiana opon

Pandemia koronawirusa a wymiana opon to problematyczna kwestia, ale nie dla każdego! Wybrane serwisy, jak np. wulkanizacja Gliwice, zapewniają wsparcie w różnych sytuacjach. Pierwsze ograniczenia zostały wprowadzone już w marcu, czyli akurat w chwili, gdy wypada zmienić opony na letnie. Nie zdążyłeś tego zrobić, a musisz korzystać z samochodu? Wystarczy jeden telefon, a fachowcy przyjadą do Ciebie w dogodnym terminie! Możesz uzyskać pomoc również w razie uszkodzonej czy pękniętej opony oraz przy okazji innych kłopotów z ogumieniem.

Podczas wykonywania usługi nie musisz się niczym martwić w kwestii pandemii koronawirusa a wymiany opon – policja nie będzie Cię przepytywać, a Ty w minimalnym stopniu narazisz się na zarażenie. Fachowcy są dokładnie przeszkoleni w zakresie zachowania niezbędnej ostrożności. Sprawnie zabiorą się do pracy, a Ty w tym czasie będziesz mógł dalej zajmować się swoimi sprawami. Kontakt z wulkanizatorami będzie ograniczony do minimum! Może być niewiele dłuższy niż np. podczas dostawy jedzenia na dowóz czy spotkania z kurierem.

Wymiana opon podczas koronawirusa

Wymiana opon podczas koronawirusa jest dopuszczalna, a już od kwietnia możemy obserwować przepiękną pogodę. Z tego względu w stacjonarnych punktach wulkanizacji ustawiają się długie kolejki. Jako że należy zachowywać m.in. 2 m odstępu oraz obsługiwana może być jedynie określona liczba klientów na raz, czas oczekiwania może wynieść jeszcze więcej, niż zazwyczaj. Nie ma sensu decydować się na takie rozwiązanie, gdy są o wiele wygodniejsze opcje!

Nowoczesne, mobilne firmy jak np. wymiana opon Bytom pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Taka opcja jest nie tylko wygodniejsza, ale też bezpieczniejsza! Nie musisz nawet ruszać się z domu – fachowcy przyjadą do Ciebie i zajmą się wymianą na Twoim podwórku, na podjeździe czy w garażu. W ten sposób wielowymiarowo dbasz o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich Nie tylko będziesz poruszał się pojazdem dostosowanym do warunków, ale też zmniejszysz ryzyko rozprzestrzeniania się choroby!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl