Wymiana koła w samochodzie – jak zrobić to dobrze

Wulkanizacja Katowice
Wymiana opon na zimowe – Wulkanizacja Katowice 24/7
6 listopada, 2017
Jak przygotować samochód na zimę - pomoc drogowa katowice
Jak przygotować samochód na zimę? Radzi Pomoc Drogowa Katowice
16 listopada, 2017
Pokaż wszystkie

Wymiana koła w samochodzie – jak zrobić to dobrze

Jak zmienić koło - pomoc drogowa katowice

Wielu kierowców twierdzi, że wie jak wymienić koło w samochodzie, jednak pytani o to jak zrobić to krok po kroku niejednokrotnie potrafią pomieszać kolejność działań i w efekcie popełnić błąd który może zaważyć na naszym bezpieczeństwie. W ramach przypomnienia przybliżamy całą procedurę wymiany koła w samochodzie.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL.570 823 583

1. Wymiana koła na zapasowe – kiedy trzeba to zrobić?
2. Wymiana koła – zabezpieczenie miejsca zdarzenia to podstawa
3. Wymiana koła – kolejność z jaką powinniśmy przystąpić do działania

Wymiana koła na zapasowe – kiedy trzeba to zrobić?

Wymiana koła w momencie kiedy spieszymy się na ważne spotkanie albo po prostu z jakichś przyczyn nie zabraliśmy niezbędnego do tej czynności sprzętu może być mocno problematyczna. Dlatego warto najpierw zastanowić się czy w przypadku naszego uszkodzenia opony będzie niezbędna natychmiastowa wymiana koła.

W dzisiejszych czasach bardzo praktyczne stało się użytkowanie zestawów naprawczych. W prawdzie nie rozwiąże to naszego problemu na dłuższą metę, ponieważ i tak będziemy zmuszeni do tego żeby udać się do wulkanizatora na naprawę opony, jednak w pewnych sytuacjach taka doraźna metoda może nas wyratować z opresji.  Jeżeli jednak uszkodzenie opony jest zbyt duże i już na miejscu jesteśmy w stanie ocenić, że wymiana koła będzie konieczna natychmiastowo należy przystąpić do wszystkich czynności.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL.570 823 583

Wymiana koła – zabezpieczenie miejsca zdarzenia to podstawa

Wymiana koła powinna być przede wszystkim przeprowadzona w miejscu bezpiecznym, tzn. takim w którym wiemy, że nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo ze strony innych użytkowników dróg oraz takim, gdzie my nie spowodujemy zagrożenia na jezdni.

Gdy znajdziemy odpowiednie miejsce mimo wszystko należy je zabezpieczyć rozstawiając trójkąt ostrzegawczy. W terenie zabudowanym zaraz za pojazdem, poza terenem zabudowanym w odległości 30 do 50 metrów. Na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu w odległości 100 metrów od pojazdu. Naszą widoczność na drodze zwiększy również włączenie świateł awaryjnych oraz założenie kamizelki odblaskowej.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL.570 823 583

Wymiana koła – kolejność z jaką powinniśmy przystąpić do działania

Jeżeli wszyscy pasażerowie opuszczą już pojazd możemy przystąpić do wymiany koła na zapasowe lub dojazdowe. Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy zaciągnąć hamulec ręczny zostawiając samochód na biegu. W przypadku samochodu z automatyczną skrzynią biegów należy przestawić lewarek na P. Dobrze jest zabezpieczyć auto wsadzając kamienie pod koła które nie będą wymieniane. Pamiętaj, że 24 godziny na dobę funkcjonuje pomoc drogowa Katowice, choć działamy na terenie całego Śląska.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL.570 823 583

Kolejną czynnością będzie następnie poluzowanie śrub w feldze, jeżeli okaże się, że mamy zbyt duży opór warto będzie posłużyć się środkiem, który odrdzewi śruby.  Jeżeli uporamy się ze śrubami możemy podłożyć lewarek w przeznaczonym do tego miejscu i przystąpić do podnoszenia samochodu. Tę czynność należy wykonać bardzo delikatnie, kilkukrotnie sprawdzając czy samochód się nie osuwa. Następnie możemy zdjąć koło i wymienić na zapasowe przykręcając śruby kluczem dynamometrycznym. Tak wykonane czynności możemy uznać za prawidłowo wykonane i opuścić samochód na koła.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL.570 823 583

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl