Jak przygotować samochód na zimę - pomoc drogowa katowice
Jak przygotować samochód na zimę? Radzi Pomoc Drogowa Katowice
16 listopada, 2017
Umowa kupna sprzedaży - co powinna zawierać
Umowa kupna sprzedaży samochodu
26 grudnia, 2017
Pokaż wszystkie

Samochód używany – komis czy giełda?

Pomoc Drogowa Katowice Chorzów Bytom Czeladź

W końcu nadszedł moment, w którym zdecydowałeś się na zakup własnego samochodu. Najprościej byłoby udać się do najbliższego salonu interesującej nas marki i tam nabyć nowe auto. Jeśli jednak dysponujesz ograniczoną ilością środków i nie masz możliwości zdobycia od ręki większych pieniędzy, tego typu rozwiązanie nie wchodzi w grę. Co wtedy?

1. Gdzie najlepiej kupić używany samochód?
2. Najczęstsze pułapki przy zakupie używanego auta
3. Komis samochodowy – wady i zalety
4. Giełda samochodowa – plusy i minusy

Gdzie najlepiej kupić używany samochód?

Biorąc pod uwagę średnie roczne zarobki przeciętnego Polaka i wysokość wydatków na utrzymanie, większość decyduje się na zakup używanego samochodu, gdyż na nowe z salonu po prostu nas nie stać. Ponadto na tych nowych możemy sporo stracić, gdyż już po wyjeździe z salonu znacznie tracą na swej wartości. Gdzie więc szukać auta z drugiej ręki? Podpowiadamy, czy lepiej udać się do komisu, czy na giełdę samochodową.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Decydując się na zakup używanego samochodu, należy kierować się zdrowym rozsądkiem i unikać wszelkich okazji cenowych, które już na pierwszy rzut oka wydają się być podejrzane. Nawet na samochód z drugiej ręki przeznaczamy nasze wielomiesięczne lub nawet wieloletnie oszczędności, dlatego warto podejść do tego tematu rozważnie, bez żadnych pochopnych decyzji. Wśród sprzedawców aut nietrudno trafić na naciągaczy, oszustów, którzy nie grzeszą uczciwością i są w stanie sprzedać nam auto jak najgorszej jakości, które będzie wozić dla nas pomoc drogowa.

Najczęstsze pułapki przy zakupie używanego auta

Do najczęstszych pułapek, na jakie możemy trafić, należą: auta powypadkowe,  z wyższym od deklarowanego przebiegiem, z niewidocznymi na pierwszy rzut oka wadami.  Dochodzi też stan techniczny, który uniemożliwi nam przejście przeglądu,a naprawa będzie wymagała dużych pieniędzy i wizyt u specjalistów. Często zdarza się, że jedynym obowiązkiem jest wizyta w wulkanizacji. Warto więc udać się na oględziny auta z zaufanym mechanikiem, który wyłapie wszelkie usterki i najlepiej odwiedzić okoliczne komisy i giełdy, gdzie znajdziemy wiele możliwości wyboru.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Komis samochodowy – wady i zalety

Mamy do wyboru dwa komisy – przy autoryzowanych salonach oraz te zupełnie niezależne. Pierwsze z nich wydają się być bardziej zaufane, jednakże to tylko pozory.  Z pewnością ceny będą tutaj o wiele wyższe, niż u innych sprzedawców na rynku. Prawdziwa okazja w tego typu komisie z reguły trafia do pracowników, bądź ich rodziny czy znajomych. Auta wystawiane w tym miejscu mogą wskazywać nieprawdziwy stan licznika oraz posiadać zmodyfikowane wpisy w sterownikach samochodu, gdyż ich pracownicy mają łatwy dostęp do wszystkich części potrzebnych do odnowienia samochodu.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Zaletą niezależnych komisów jest to, że w jednym miejscu możemy porównać kilka różnych marek i zorientować się, co jest w zasięgu naszej kieszeni i co przypadnie nam do gustu. Ponadto nabywając auto w komisie w razie stwierdzenia jakiejkolwiek wady, możemy zwrócić pojazd i odzyskać pieniądze, co w przypadku zakupu od osoby prywatnej jest niemalże niemożliwe. Jeszcze jedną zaletą jest to, że komisy wystawiają faktury VAT marża, dzięki czemu nie będziemy musieli tracić czasu w kolejce w Urzędzie Skarbowym.

Giełda samochodowa – plusy i minusy

Choć miejsce to wydaje się już przeżytkiem, istnieje jeszcze wiele miejsc w Polsce, gdzie znajdują się giełdy samochodowe. Tutaj trafimy na różne modele różnych marek i szybko będziemy mogli zorientować się, co tak naprawdę nas interesuje. Ponadto na giełdach często można nabyć auto z rąk pierwszego właściciela, co znacznie zmniejsza ryzyko oszustwa. Oczywiście trafiają się też tutaj typowi handlarze, którzy sprowadzają powypadkowe auta z zagranicy, dlatego też warto zabrać ze sobą kogoś, kto doskonale zna się na motoryzacji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl