Samochód po wypadku – sprzedać czy naprawiać?

Wymiana opon na letnie. Kiedy najlepiej to zrobić
Wymiana opon na letnie. Kiedy najlepiej to zrobić?
15 marca, 2017
Jak przygotować samochód do podróży
Jak przygotować samochód do podróży?
17 maja, 2017
Pokaż wszystkie

Samochód po wypadku – sprzedać czy naprawiać?

Skup samochodów Katowice

Bez względu na to, czy jesteśmy uczestnikiem zdarzenia drogowego z własnej winy, czy z winy innego użytkownika – jeżeli uda nam się wyjść z kolizji bez szwanku – staniemy przed dylematem, czy naprawiać samochód, czy skupić się na poszukiwaniu innego egzemplarza?

1. Samochód po wypadku a szacowanie szkód komunikacyjnych
2. Auto po wypadku – dobry serwis to podstawa
3. Sprzedaż samochodu po wypadku
4. Kto skupuje samochody po wypadku?

Samochód po wypadku a szacowanie szkód komunikacyjnych

Samochód po wypadku to bardzo często dość duży problem, który spoczywa na naszych barkach zaraz po wypadku, czy kolizji. Po tym jak opadną pierwsze emocje i zostaniemy już obsłużeni przez samochód z pomocy drogowej oraz bezpiecznie odstawieni do domu, przyjdzie nam poczynić pierwsze ustalenia. Mianowicie będą to kwestie związane z towarzystwem ubezpieczeniowym i pozyskaniem odpowiednich środków na dokonanie naprawy uszkodzonego auta.

Należy pamiętać, że ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie na samochód z ubezpieczenia OC tylko i wyłącznie, jeżeli w danym zdarzeniu będziemy poszkodowani. W innym wypadku, jeżeli jesteśmy sprawcą musimy skorzystać z ubezpieczenia AC. W prawdzie czeka nas papierkowa procedura, przez którą będziemy musieli przebrnąć, ale nie będzie to wpływało negatywnie na nasz budżet. Oczywiście ubezpieczyciel najpierw zorientuje się czy jesteśmy ubezpieczeni w wariancie serwisowym, czy w wariancie warsztatowym – od tego będzie zależała późniejsza wycena szkody.

Auto po wypadku – dobry serwis to podstawa

Auto po wypadku i tematy organizacyjne, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć z pewnością napsują nam trochę nerwów.  Jak wspomniano wyżej osoby ubezpieczone mogą skorzystać z dwóch wariantów ubezpieczenia. Przy wariancie serwisowym możemy spać spokojnie i jeżeli tylko samochód nie nadaje się do kasacji, to możemy przystąpić do naprawy.

W wariancie warsztatowym czeka nas natomiast niemiłe zaskoczenie, ponieważ być może będziemy musieli liczyć się ze zdecydowanie niższą wyceną. Tak czy inaczej, jeżeli podejmiemy ryzyko naprawy samochodu powinniśmy dobrze oszacować nasze wydatki, które będziemy musieli ponieść. Może zdarzyć się tak, że wartość naprawy samochodu przewyższy jego wartość – przeważnie dzieje się tak w przypadku starszych samochodów. Jeżeli trafimy na dobrego mechanika oraz blacharza, nie powinni oni mieć większych problemów z wyceną.

Sprzedaż samochodu po wypadku

Sprzedaż samochodu po wypadku to często najprostsza forma domknięcia skomplikowanego tematu, jakim jest załatwianie formalności związanych z samochodem powypadkowym. Istnieją na rynku firmy, które skupiają uszkodzone samochody. Przy takiej formie załatwienia tematu przeważnie obywa się bez zbędnych formalności, co może oszczędzić nam sporo problemów.

Kto skupuje samochody po wypadku?

Podejmując decyzję o sprzedaży uszkodzonego samochodu po wypadku warto rozeznać ofertę rynkową. Wraz z rozwojem rynku motoryzacyjnego w Polsce powstało wiele biznesów krążących wokół tego tematu, w tym właśnie firm, które decydują się na zakup uszkodzonych aut.

Jako firma, która działa w branży od lat, idąc z duchem czasu, rozeznając rynek i potrzeby klientów w swojej ofercie posiadamy również usługi z zakresu skupu samochodów po wypadku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak skrupulatnie przeliczyć budżet i zastanowić się, która z opcji będzie dla nas najkorzystniejsza. Nie tylko finansowo, ale także organizacyjnie i czasowo.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl