Jak przygotować samochód do zimy
Jak przygotować samochód do zimy?
26 listopada, 2016
Pokaż wszystkie

Pomoc drogowa pomaga: stłuczka

Pomoc drogowa pomaga na Śląsku

Stłuczka. Zdarzenie drogowe, które może przytrafić się każdemu z nas. Jest ona wpisana w codzienne życie kierowców. Jak się jednak okazuje wiedza kierujących pojazdami na temat tego, jak się zachowywać w przypadku kolizji drogowej, nie jest taka, jakiej byśmy oczekiwali.

Pomoc drogowa wyjaśnia

Niewielu kierowców bowiem wie, jak postępować w przypadku stłuczki – na przykład w jaki sposób należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu pomocy drogowej. Jest to niezmiernie istotna kwestia. To właśnie w dużej mierze od nas samych zależy między innymi bezpieczeństwo nasze czy osób postronnych, a także i to, czy uda nam się w późniejszych etapach uzyskać satysfakcjonujące odszkodowanie.

Sytuacji nie ułatwia fakt, iż jest to zdarzenie niezwykle stresujące, podczas którego górę biorą emocje i często nie jesteśmy w stanie myśleć racjonalnie. Starajmy się jednak zachować spokój. Kolizja jest to bowiem zdarzenie, w którym uczestnicy nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. Ponoszą oni jedynie straty materialne.

W związku z tym, jeśli kierowcy biorący udział w stłuczce stwierdzą obopólnie, że jej okoliczności nie budzą żadnych wątpliwości, są oni trzeźwi i posiadają wymagane dokumenty, wówczas wezwanie policji nie jest obowiązkowe.
Jak jednak zabezpieczyć miejsce stłuczki do przyjazdu, np. pomocy drogowej z Katowic.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Przede wszystkim należy się uspokoić i szybko ocenić sytuację. Czy na pewno jest to kolizja, czy może już wypadek samochodowy? Czy nie zagraża nam niebezpieczeństwo? Czy są jakieś osoby poszkodowane? W jakim stanie są pojazdy? Ważne jest także to, by pojazd zatrzymać w sposób niezagrażający bezpieczeństwu innych.

Zanim przyjedzie laweta

Następnie, jeśli jest to możliwe, musimy jak najszybciej usunąć pojazdy z miejsca zdarzenia. Jeśli pojazd jest unieruchomiony i nie jesteśmy w stanie tego zrobić, musimy oznaczyć go trójkątem ostrzegawczym zgodnie z wytycznymi Kodeksu Drogowego. Niezwykle przydatna okazuje się być w takich okolicznościach pomoc drogowa Katowice, która dzięki nowoczesnemu sprzętowi, sprawdza się nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Kolejny etap to chłodna ocena sytuacji – analizujemy co się stało, określamy przebieg zdarzenia oraz, jeśli możemy, wskazujemy sprawcę stłuczki. W przypadku, gdy wina jest oczywista, sprawca spisuje oświadczenie zawierające jego dane personalne lub dane właściciela pojazdu oraz dane zakładu ubezpieczeniowego.

Wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym jest bowiem kluczowe w przypadku dochodzenia odszkodowania z OC sprawy kolizji. W przypadku jakichkolwiek niejasności lub konfliktów koniecznie wezwijmy policję oraz postarajmy się znaleźć świadków zdarzenia.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl