Najbardziej awaryjne samochody w 2017 – sprawdź raport TUV

Jak zezłomować i wyrejestrować samochód?
Jak zezłomować i wyrejestrować samochód?
12 stycznia, 2018
Wymiana opon Katowice
Mobilny serwis opon – tel. 508 738 707, 570 823 583 – 24h/7
7 lutego, 2018
Pokaż wszystkie

Najbardziej awaryjne samochody w 2017 – sprawdź raport TUV

Najbardziej awaryjne samochody

Każdy samochód powinien cechować się jak najwyższym stopniem bezpieczeństwa, a co za tym idzie bezawaryjności – czyli procentem, który wskazuje jak dalece dany model będzie w stanie zapewnić użytkownikowi pewność i komfort bezpiecznych wyjazdów bez nieprzyjemnych niespodzianek. Przedstawiamy zestawienie najbardziej awaryjnych aut, w oparciu o raport awaryjności sporządzony przez TUV, czyli Niemieckie Stowarzyszenie Dozoru Technicznego.

Wybór samochodu to dla każdego kierowcy poważna decyzja, niezależnie od budżetu. Wpływa na nią wiele czynników, np. ilość czasu spędzanego za kierownicą, styl jazdy czy standard życia. Rynek motoryzacyjny nieustannie się rozwija, przez co regularnie serwuje klientom szeroki asortyment nowych modeli aut. Bez względu na indywidualne upodobania funkcjonalne i estetyczne, kupno auta nieodłącznie wiąże się z koniecznością oceny pojazdu pod względem bezpieczeństwa jazdy. Pomoc Drogowa Katowice sięgnęła po raport TUV podsumowujący rok 2017.

1. Kiedy nasze auto zawodzi
2. Raport TUV – najbardziej awaryjne samochody
3. Ranking TUV według wieku auta
4.Zestawienie najbardziej awaryjnych aut według TUV

Kiedy nasze auto zawodzi

Współcześnie można zaobserwować u kierowców tak zwaną „mentalność zmotoryzowaną”. Widać to na przykładzie rosnącej liczby aut oraz zainteresowania kursami prawa jazdy. Każdy zakup samochodu to przyjęcie na siebie pewnej odpowiedzialności – za siebie, pasażerów, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Właśnie dlatego, bez względu na to decydujemy się na samochód używany czy nowy, warto przeanalizować wnioski płynące z charakterystyki konstrukcyjnej interesujących nas marek. Coraz więcej kierowców poszukuje obiektywnych informacji na temat niezawodności poszczególnych aut, jednak w tak rozległej i zróżnicowanej branży nie jest to prostym zadanie.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Raport TUV – najbardziej awaryjne samochody

Jakie auta są awaryjnePróba klasyfikacji i oceny wszystkich samochodów na świecie mogłaby się okazać zbyt kosztownym i czasochłonnym przedsięwzięciem. Jednak wiele placówek i zespołów, wiedząc jak ważne jest to dla budowania świadomości kierowców w kwestii bezpieczeństwa, stara się stworzyć realne zestawienia. Uwzględniają one najbardziej popularne pojazdy, a swoje wyniki opierają między innymi na danych statystycznych. Przykładem może być ostatni raport TUV, który daje sporą wiedzę na temat jakości poszczególnych modeli.

W zestawieniu porównane zostały wyniki obowiązkowych przeglądów technicznych pojazdów w Niemczech, z uwzględnieniem przedziałów wiekowych każdego z nich. Z przyczyn logistycznych analizie poddano tylko te samochody, których liczebność w 2017 roku w stacjach diagnostycznych wyniosła nie mniej niż 10 000 egzemplarzy.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Ranking TUV według wieku auta

Mówiąc o złej kondycji poszczególnych aut, należało wziąć pod uwagę przede wszystkim ich wiek – stąd też czynnik ten odegrał znaczącą rolę w finalnym ustawieniu rankingu. TUV pogrupował auta według wieku i określił odsetek egzemplarzy usterkowych na podstawie ogólnej liczby samochodów danego modelu i rocznika. Tym samym raport jasno pokazuje, że im starszy samochód, tym całościowy współczynnik awaryjności diametralnie się zwiększa.

Ponadto TUV sporządzając raport wziął pod uwagę wykryte podczas przeglądów usterki, które stanowiły poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu. Przykładowo w przedziale samochodów 2-3 letnich najwyższy odsetek uzyskała Kia Sportage z wynikiem 11,5 proc., natomiast w grupie samochodów 10-11 letnich Mercedes-Benz klasy M osiągnął wartość aż 42 proc.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Zestawienie najbardziej awaryjnych aut według TUV

W nawiasie podano odsetek aut z awariami.
• Auta 2-3 letnie
1. Kia Sportage (11,5%)
2. Kia Sorento (11,2%)
3. Chevrolet Captiva (11%)

• Auta 4-5 letnie
1. Dacia Logan (22,6%)
2. Renault Kangoo (18,5%)
3. Fiat Panda (18,4%)

• Auta 6-7 letnie
1. Chevrolet Matiz (31,6%)
2. Chevrolet Captiva (29,4%)
3. Renault Kangoo (27,3%)

• Auta 8-9 letnie
1. Renault Laguna (35,3%)
2. Citroen C5 (31,9%)
3. Dacia Logan (31,5%)

• Auta 10-11 letnie
1. Mercedes -Benz Klasy M (42%)
2. Kia Sorento (38,4%)
3. Renault Laguna (38,1%)

Polowanie na niezawodny samochód może kosztować sporo czasu oraz nerwów. Dostęp do sieci i swobodna wymiana opinii pomiędzy kierowcami, oceny stacji diagnostycznych i doświadczenie mechaników stanowią potencjalny zasób informacji, dzięki którym można dokonać najlepszego wyboru. W niezawodności auta niewątpliwie kluczową rolę odgrywają: systematyczne serwisowanie auta oraz częste przeglądy, a w przypadku faktycznego zaistnienia niefortunnej przygody zdanie się na profesjonalizm naszej pomocy drogowej.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl