Jak poprawnie i bezpiecznie uruchomić samochód z kabli rozruchowych?

Indeks prędkości opon - co to jest-elaweta
Indeks prędkości opon – co to jest?
7 lipca, 2020
Wulkanizacja Śląsk - gdzie szukać specjalistów?
Wulkanizacja Śląsk – gdzie szukać specjalistów?
17 września, 2020
Pokaż wszystkie

Jak poprawnie i bezpiecznie uruchomić samochód z kabli rozruchowych?

Jak poprawnie i bezpiecznie uruchomic samochod z kabli rozruchowych – kilka ciekawostek

Rozładowany akumulator w samochodzie to czarny scenariusz, który może przydarzyć się każdemu kierowcy. Przytrafiła Ci się awaria i pojazd odmówił Ci posłuszeństwa? A może wolisz zawczasu wiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji? Mamy dla Ciebie kilka porad. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak poprawnie i bezpiecznie uruchomić samochód z kabli rozruchowych!

1. Jak poprawnie i bezpiecznie uruchomić samochód z kabli rozruchowych?
2. W jaki sposób bezpiecznie i skutecznie uruchomić silnik przy podłączonych kablach rozruchowych?
3. Jak należy postępować po awaryjnym uruchomieniu silnika?

Jak poprawnie i bezpiecznie uruchomić samochód z kabli rozruchowych?

Jak poprawnie i bezpiecznie uruchomić samochód z kabli rozruchowych? Zanim przystąpisz do działania pamiętaj, by wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Pierwszą istotną kwestią będzie zatem zakup odpowiedniego rodzaju kabli rozruchowych. Nie kieruj się w sklepie wyłącznie ceną.

Kable muszą być przede wszystkim wykonane z dobrej jakości materiału, o należytej grubości i długości ok. 2,5 – 3m. Zwróć uwagę na wartość prądu, jaką są one w stanie przewodzić -niezbędne minimum to 400 amperów. Komplet kabli powinien składać się z dwóch przewodów – czerwonego plusowego oraz czarnego minusowego.

Jak poprawnie i bezpiecznie uruchomić samochód z kabli rozruchowych? Działania rozpocznij od podpięcia przewodów. Bądź bardzo ostrożny i nie dopuść, by którakolwiek z końcówek kabli miała styczność z jakimikolwiek metalowymi elementami z samochodu, co mogłoby doprowadzić do zwarcia.

Czerwony przypnij do plusowej klemy akumulatora, z którego będziesz ładować niedziałający akumulator ze swojego auta. Do jego plusowej klemy wepnij drugi koniec czerwonego przewodu. Pora na czarny kabel rozruchowy. Jedną jego końcówkę podepnij go do minusowej klemy sprawnego akumulatora, drugą do niepolakierowanej części znajdującej się pod maską pojazdu, który potrzebuje rozruchu.

W jaki sposób bezpiecznie i skutecznie uruchomić silnik przy podłączonych kablach rozruchowych?

W jaki sposób bezpiecznie i skutecznie uruchomić silnik przy podłączonych kablach rozruchowych? Po właściwym podłączeniu przewodów sprawdź, czy wszystkie odbiorniki prądu zostały wyłączone tj. klimatyzacja, radio, GPS, ładowarki czy dmuchawy. Rozpocznij od odpalenia stacyjki auta z działającym akumulatorem. Następnie przekręć kluczyk w samochodzie, który wymaga rozruchu. Podczas próby uruchomienia niesprawnego akumulatora pamiętaj o utrzymywaniu w pojeździe dawcy obrotów silnika na poziomie ok. 1500/min.

Czasem, pomimo poprawnego podpięcia kabli i prawidłowo przeprowadzonych działań, próba rozruchu może nie przynieść efektu. W takich sytuacjach pozostaje ładowanie akumulatora prostownikiem, bądź wymiana go na nowy. Pamiętaj, że w razie ewentualnych problemów zawsze możesz liczyć na specjalistów, takich jak pomoc drogowa Katowice. Dysponujący odpowiednim sprzętem fachowcy szybko zjawią się na miejscu, uruchomią pojazd, a w razie konieczności pomogą dojechać do warsztatu. Na profesjonalną pomoc możesz liczyć także decydując się na serwis pomoc drogowa Chorzów.

Jak należy postępować po awaryjnym uruchomieniu silnika?

Jak należy postępować po awaryjnym uruchomieniu silnika? Pamiętaj, że czas reakcji akumulatora uwarunkowany jest przede wszystkim stopniem jego rozładowania. Im mniej zużyty, tym szybciej „zaskoczy”. W trudniejszych przypadkach uruchomienie silnika może wymagać podjęcia kilku prób. Wykonuj je w kilkuminutowych odstępach, kręcąc rozrusznikiem max. 10 sekund. W razie wątpliwości lub problemów warto skontaktować się ze specjalistami, takimi jak pomoc drogowa Bytom czy pomoc drogowa Czeladź, którzy szybko i sprawnie udzielą fachowej pomocy.

Jeśli jednak już udało Ci się odpalić pojazd i zastanawiasz się, jak należy postępować po awaryjnym uruchomieniu silnika, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

  • odłącz kable rozruchowe w odwrotnej kolejności niż podczas ich podpinania
  • podczas jazdy staraj się utrzymywać obroty silnika na poziomie ok. 2000-3000
  • przejedź kilkanaście kilometrów przy wyłączonych odbiornikach prądu, co pozwoli na naładowanie akumulatora
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl