Jak przechowywać opony po sezonie
Jak przechowywać opony po sezonie?
24 grudnia, 2018
wulkanizacja katowice 24h
Wulkanizator na dojazd – taka usługa działa na Śląsku
26 stycznia, 2019
Pokaż wszystkie

Ile kosztuje holowanie auta?

pomoc drogowa katowice

Awaria samochodu na drodze najczęściej oznacza konieczność przetransportowania pojazdu do mechanika. Ile kosztuje taka usługa? Kwota jest uzależniona od kilku czynników m.in. od gabarytów auta czy odległości, którą musi pokonać laweta. Kosztami holowania będzie obciążony też właściciel, którego pojazd z określonych powodów został usunięty z drogi.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Z niektórymi niegroźnymi awariami na drodze kierowca jest w stanie sam sobie poradzić. W przypadku awarii pojazdu w podróży, należy jak najszybciej usunąć auto poza obszar jezdni jeżeli tylko jest to możliwe. Trzeba pamiętać również o tym by zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza gdy do uszkodzenia pojazdu doszło na drodze szybkiego ruchu, na zakręcie czy w miejscu z ograniczoną widocznością.

Bezpieczne holowanie

W przypadku poważniejszej usterki samochodu nie obejdzie się bez fachowego wsparcia. Wówczas należy wezwać pomoc drogową, która odholuje nasze auto do najbliższego mechanika, wulkanizatora czy w inne wskazane przez kierowcę miejsce. Większość firm świadczących usługi pomocy drogowej współpracuje ze sprawdzonymi warsztatami samochodowymi, dlatego kierowca ma pewność, że jego pojazd trafi w dobre ręce.

Holowanie samochodu wymaga odpowiedniego przygotowania, rozwagi i zastosowania się do przepisów drogowych. W momencie kiedy auto odmawia dalszego posłuszeństwa u kierowcy pojawia się stres i zdenerwowanie, który w efekcie może tylko pogorszyć sytuację. Stąd też ze względu na bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego nie warto działać na własną rękę, tylko zaufać specjalistom, którzy zrobią to sprawnie i bezpiecznie.

Pomoc drogowa Katowice

Jeżeli masz problem ze swoim samochodem i potrzebujesz wsparcia na drodze zadzwoń po sprawdzoną pomoc drogową w Katowicach. E-laweta oferuje skuteczną pomoc przy holowaniu aut, a pracownicy dyspozycyjni są przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Wystarczy wykonać telefon i podać swoje położenie. E-laweta to lata bezcennych doświadczeń, nowoczesny i specjalistyczny sprzęt oraz najlepsi fachowcy.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Koszty holowania

Dzwoniąc po e-lawetę, pierwszą wstępną wycenę otrzymasz już przez telefon. Kwota może być różna w zależności od wielkości pojazdu, czasu, który potrzebny jest by dojechać do klienta, sposobu holowania czy zakresu napraw wykonywanych przez pomoc drogową na miejscu jak i innych czynników. Sumy będą się różniły w przypadku holowania na autostradzie, w mieście czy na terenie niezabudowanym. Zazwyczaj jednak koszty liczone są w kilometrach. Ważne jest to czy kierowca posiada polisę AC. Jeżeli tak to za holowanie nie zapłacimy nic, ponieważ koszty pokryje ubezpieczenie.

Kiedy i kto może odholować auto?

Z holowaniem samochodu możemy mieć do czynienia również w sytuacjach gdy zaparkujemy je w miejscu niedozwolonym, gdy pojazd utrudnia ruch lub stanowi zagrożenie. Służby porządkowe mają prawo usunąć pojazd także w przypadku gdy właściciel nie ma potwierdzenia opłacenia składki OC, kierowała nim osoba pod wpływem alkoholu lub bez uprawnień do prowadzenia, został zaparkowany na miejscu dla inwalidów bez odpowiedniej karty parkingowej lub gdy auto przekracza dopuszczalną masę. Co dzieje się z odholowanym samochodem? Najczęściej wtedy trafia na parking strzeżony, a właściciel zostaje obciążony kosztami holowania przez pomoc drogową oraz opłatą za postój. Trzeba pamiętać, że kwota będzie rosła z każdą kolejną dobą.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl