Awaria samochodu na autostradzie – co robić

Przegrzanie silnika - co robić
Przegrzanie silnika – objawy, skutki, postępowanie
11 lipca, 2017
Do czego służy pas awaryjny - pomoc drogowa katowice tłumaczy
Do czego służy pas awaryjny?
1 sierpnia, 2017
Pokaż wszystkie

Awaria samochodu na autostradzie – co robić

Awaria samochodu na autostradzie - Pomoc Drogowa Katowice

Awaria samochodu na autostradzie to jedna z tych sytuacji, której nie życzy się nawet najgorszemu wrogowi. Takiej sytuacji towarzyszą nerwy i stres, a co za tym idzie niejednokrotnie zupełnie nieracjonalne zachowania kierowcy i pasażerów uczestniczących w tym zdarzeniu. Co należy zrobić i jak postąpić aby bezpiecznie wyjść z tej opresji?

1. Zepsute auto na autostradzie
2. Co zrobić w przypadku awarii?
3. Awaria samochodu a postój na pasie awaryjnym

Zepsute auto na autostradzie

Zepsute auto na autostradzie może być śmiertelną przeszkodą dla samochodów, które poruszają się po niej z niemałą prędkością. Dlatego też na takich drogach, jednym z obowiązujących zakazów jest ten, który dotyczy kategorycznego zatrzymywania się. Pomoc drogowa z Katowic podpowiada, co kiedy awaria samochodu przydarzy się właśnie nam.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Jeżeli jednak dojdzie do wypadku, kolizji, czy zwykłej, nieprzewidzianej awarii jest możliwość aby zatrzymać się na autostradzie i poczekać na pomoc. Na wypadek jakiegoś zdarzenia drogowego możemy zatrzymać się na specjalnie oznakowanym poboczu (tzw. pasie awaryjnym) i zorganizować potrzebną pomoc.

Co zrobić w przypadku awarii?

W przypadku awarii samochodu na autostradzie najważniejsze jest tak naprawdę zachowanie spokoju i racjonalnego sposobu myślenia. Często w sytuacjach stresowych zapominamy o tym jak należy postąpić, przez co narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Jak zatem należy się zachować? Przede wszystkim zepsuty samochód należy zaparkować na pasie awaryjnym. Oczywiście na początku należy dać innym kierowcom do zrozumienia, że z naszym samochodem jest coś nie tak i włączyć światła awaryjne. Bezapelacyjnie należy również wyciągnąć trójkąt ostrzegawczy i ustawić go w odległości 100 metrów od zaparkowanego samochodu.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Dopiero po tych czynnościach powinniśmy zastanowić się co dalej – czy mamy telefon z którego możemy wezwać pomoc? Czy będzie konieczne wezwanie pomocy przez specjalne budki SOS, które są rozstawione co kilkadziesiąt metrów na autostradzie? Czy mamy kontakt do pomocy drogowej?

Awaria samochodu a postój na pasie awaryjnym

Postój na pasie awaryjnym jest dosyć niebezpiecznym manewrem, dlatego jeżeli jesteśmy do tego zmuszeni, to pamiętajmy o tym, że należy zachować ostrożność. Jeżeli będziemy się poruszać wokół samochodu, to ubierzmy kamizelkę odblaskową, zróbmy wszystko abyśmy byli jak najbardziej widoczni dla nadjeżdżających samochodów. Pamiętajmy, że na autostradzie nie wolno holować samochodu, w związku z czym najbezpieczniejszym wyjściem w razie awarii będzie wezwanie lawety z okolicy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl