Wyważanie kół czyli jak je odpowiednio zamontować
Wyważanie kół, czyli jak je odpowiednio zamontować?
12 grudnia, 2018
pomoc drogowa katowice
Ile kosztuje holowanie auta?
10 stycznia, 2019
Pokaż wszystkie

Jak przechowywać opony po sezonie?

Jak przechowywać opony po sezonie

Jak co roku czekając na zimę mamy na uwadze konieczność wymiany opon samochodowych. Dość często kierowcy zwlekają z tym do ostatniego momentu bacznie obserwując prognozy pogody. Po wizycie u wulkanizatora, bez względu na to czy jest to okres letni czy zimowy, pojawia się pytanie, gdzie i jak przechować sezonowe opony?

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

DRUGI NUMER – NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 570 823 583

Wymiana opon to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa użytkowników pojazdu oraz innych osób przebywających na drodze. Koła samochodu zachowują się różnie w zależności od warunków pogodowych. Inaczej opony reagują na oblodzonej czy zasypanej śniegiem jezdni, a inaczej na nagrzanym od wysokiej temperatury asfalcie. Dlatego dla zachowania bezpieczeństwa jazdy tak ważna jest wymiana opon dostosowanych zarówno do sezonu letniego jak i zimowego. Poznaj porady specjalistów, dla których wulkanizacja katowice jest codziennością.

Kiedy dobiega końca sezon na dane opony trzeba je dokładnie sprawdzić czy nie zostały uszkodzone i czy ze względu na swój wiek nadają się jeszcze do dalszej eksploatacji. Czas użytkowania opon to średnio nieco ponad 10 lat. Po upływie tego czasu nie warto ryzykować swojego życia lub zdrowia i należy zaopatrzyć się w nowe opony. Jeżeli nie mamy pewności warto skontaktować się z fachowcem, który najlepiej określi ich stan. Oponom nadającym się do dalszego użytkowania trzeba zapewnić miejsce, w którym doczekają kolejnego sezonu.

1. Jak magazynować opony?
2. Opony z felgami i bez – jak przechowywać?
3. Usługi przechowywania opon

Jak magazynować opony?

Sezonowa wymiana opon to jedno, ale ich odpowiednie magazynowanie to drugie. Niestety wiele osób popełnia błędy w sposobie przechowywania opon samochodowych. Nieświadomość elementarnych zasad sprawia, że ulegają one szybszej degradacji, a przez to mniejsza się ich żywotność. A to generuje niepotrzebne koszty. By tego uniknąć poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji dotyczących prawidłowego magazynowania opon.

Po pierwsze trzeba pamiętać o solidnym wyczyszczeniu opony i usunięciu z niej wszelkich zanieczyszczeń. Olbrzymie znaczenie ma miejsce, w którym opony mają być przechowywane. Niestety często zdarza się, że o wyborze powierzchni przesądzają względy praktyczne co nie zawsze oznacza, że dla ogumienia jest to dobre. Miejsce musi być przede wszystkim suche, przewiewne i optymalnie ciepłe, a co najważniejsze zabezpieczone przed szkodliwym działaniem czynników pogodowych takich jak deszcz, śnieg, mróz czy skrajnie wysokie temperatury. Bezpieczny przedział temperatury pomieszczenia, w którym znajdują się opony wynosi między -5, a 30 stopni.

Koniecznie zadbać trzeba też o czystość miejsca, tak by opona nie miała styczności z chemikaliami, benzyną, olejami czy smarami. Co ważne nie mogą być one umieszczone w pobliżu urządzeń, które generują dużo ciepła co może znacznie wpłynąć na strukturę gumy i przyspieszyć proces jej starzenia się.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

DRUGI NUMER – NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 570 823 583

Opony z felgami i bez – jak przechowywać?

Jest dość istotna różnica w składowaniu opon z felgami i bez. Te pierwsze powinny być układane jedna na drugą. Warto przynajmniej raz na miesiąc zmienić kolejność ułożenia. Opony z felgami można również wieszać na hakach. Z kolei opony bez felg powinno się ustawiać w pozycji pionowej i raz na miesiąc obracać je o 90 stopni. Trzymając się tych wytycznych unikniemy ewentualnych odkształceń ogumienia.

Usługi przechowywania opon

Komplet opon ma swoje gabaryty, co może być problematyczne przy wygospodarowaniu odpowiedniej przestrzeni do ich przechowywania. Szczególnie jeżeli dysponujemy wyłącznie niewielkim garażem lub pomieszczeniem gospodarczym, w którym najczęściej zalega całe mnóstwo innych równie niezbędnych przedmiotów.

Opony potrzebują odpowiednich warunków, w których mogą być składowane. Jeżeli takowych nie jesteśmy w stanie zagwarantować, lepiej nie ryzykować. Rozwiązaniem mogą być zakłady, które oferują usługi magazynowania opon. W zależności od wielkości opon koszt może sięgnąć kilkadziesiąt do nieco ponad 100 złotych. W zamian za to oszczędzamy sporo miejsca i czas, który trzeba byłoby poświęcić na przygotowanie odpowiedniej przestrzeni. Ponadto mamy pewność, że nasze opony są bezpieczne i po upływie kilku miesięcy odbierzemy je w nienaruszonym stanie.

Nasi specjaliści zajmują się nie tylko wulkanizacją, ale także oferują usługę, jaką jest pomoc drogowa Katowice. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl