Przegrzanie silnika – objawy, skutki, postępowanie

Właściwe ciśnienie w oponach
Właściwe ciśnienie w oponach – tabela
28 czerwca, 2017
Awaria samochodu na autostradzie - Pomoc Drogowa Katowice
Awaria samochodu na autostradzie – co robić
20 lipca, 2017
Pokaż wszystkie

Przegrzanie silnika – objawy, skutki, postępowanie

Przegrzanie silnika - co robić

Przegrzanie silnika, to sytuacja z którą możemy mieć do czynienia w różnych momentach naszej podróży. Wystarczy, że staniemy na dłuższą chwilę w korku lub będziemy się „wspinać” pod stromą górę na pierwszym biegu – przegrzanie silnika w tego typu sytuacjach są na porządku dziennym. Jak zatem poradzić sobie w momencie gdy niestety niefortunnie spotka to właśnie nas i to w najmniej oczekiwanym momencie?

Przegrzanie silnika – objawy
Przegrzany silnik – co robić dalej?
Skutki przegrzania silnika

Przegrzanie silnika – objawy

Przegrzaniu silnika towarzyszy kilka charakterystycznych objawów. Na pierwszy rzut oka powinna nas zaniepokoić wskazówka, która niebezpiecznie wychyla się w niepożądanym kierunku. Dodatkowo może zdarzyć się sytuacja, w której to nie zaobserwujemy zmian na desce rozdzielczej, ale odczujemy je na własnej skórze, co to oznacza? Pomoc Drogowa z Katowic wyjaśnia jak postępować w takiej sytuacji.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Po prostu nastąpią nienaturalne problemy z utrzymaniem temperatury we wnętrzu samochodu. Przykładowo z nadmuchów może lecieć tylko zimne, albo tylko ciepłe powietrze.  Kolejnym sygnałem może być zapach płynu chłodniczego, który będzie na tyle intensywny, że z pewnością odczujemy go przebywając w samochodzie.

Jeżeli natomiast coś wydaje nam się podejrzane to warto sprawdzić napięcie przewodów układu chłodzenia po zakończonej jeździe. Jest to dosyć proste do ocenienia, jeżeli przewody będą zbyt ”nabrzmiałe”, to również może świadczyć o problemach układu chłodzenia.

Przegrzany silnik – co robić dalej?

Jeżeli mamy możliwość zareagowania na to co się dzieje z naszym samochodem, to pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest włączenie ogrzewania na maximum – to wspomaga chłodzenie silnika. Najrozsądniej będzie również wyłączyć silnik i odczekać dłuższą chwilę z otwartą na oścież maską.

NACIŚNIJ, BY ZADZWONIĆ TEL. 508 738 707

Przy otwieraniu maski należy zachować dużą ostrożność, żeby się nie poparzyć. Jeżeli mamy możliwość dolejmy płynu lub wody do układu chłodzenia, oczywiście jeżeli poziom płynu jest poniżej normy. Oczywiście najrozsądniejszą opcją jest wezwanie pomocy drogowej. Takie posunięcie oszczędzi nam stresu i kolejnych komplikacji.

Skutki przegrzania silnika

Skutki przegrzania silnika mogą być bardzo różne. Począwszy od mniej kosztownych poprzez konieczność poniesienia dalszych konsekwencji związanych z naprawą silnika. Często naprawa kończy się na wymianie pompy, a nawet całego rozrządu, ponieważ uszkodzona pompa powoduje, że może zostać zerwany pasek rozrządu. Koszty wymiany samej pompy nie będą z pewnością tak wysokie, jak to jakie może ona siać spustoszenie w momencie awarii. Warto zatem robić przegląd układu chłodzenia zgodnie z zaleceniami producenta.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3]
Pomoc Drogowa Katowice
Jana III Sobieskiego 27
Katowice, Polska 40-082

+48 508738707 kontakt@e-laweta.com.pl